XXV Jubileuszowa Parafiada Archidiecezji Warszawskiej. Zaproszone są dzieci i młodzież w każdym wieku

W programie parafiady znalazły się konkurencje indywidualne i drużynowe, warsztaty, pokazy i spotkania z zaproszonymi gośćmi • Do udziału zaproszone są dzieci i młodzież w każdym wieku, także z Ukrainy • Wydarzenie odbędzie się w sobotę 28 maja na stadionie "Znicz" w Pruszkowie •

XXV Jubileuszowa Parafiada Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się w sobotę 28 maja na stadionie “Znicz” w Pruszkowie. Od godz. 9:30 do 10:00 będzie prowadzona rejestracja uczestników.

W programie parafiady znalazły się konkurencje indywidualne i drużynowe, m.in. konkurs wiedzy biblijnej i liturgicznej, biegi, finał Piłkarskiej Ligi Ministranckiej, ale także całodzienne warsztaty, pokaz iluzji i kuglarstwa, pokazy szczudlarzy i żonglerki w wykonaniu mistrza świata w Nextball, maraton gier planszowych oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi.

– Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku wraz z rodzinami i bliskimi. Zapraszamy też Siostry i Braci z Ukrainy do wspólnej zabawy i integracji. Zapewniamy wspaniały klimat, moc wrażeń i mnóstwo cennych nagród – mówi ks. Marcin Ośko z wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej.

Ponadto, rodziny borykające się z trudnościami wychowawczymi będą mogły skontaktować się na miejscu z Fundacją PROPER VIA, która będzie służyć swą specjalistyczną pomocą w ciągu całego wydarzenia.